Pentosynth HC 5W-40

Oszczędność paliwa syntetyczny olej silnikowy

Pentosynth HC 5W-40 to specjalny, najwyższej jakości syntetyczny olej silnikowy ograniczający zużycie paliwa, opracowany na bazie tzw. olejów “hydro cracked”. Zastosowanie połączenia nowoczesnego pakietu najnowszej technologii dodatków, zapewniającej niski poziom popiołów i substancji czynnych, zapewniających wysoką odporność oleju na krzepniecie i utrzymujących odpowiednią lepkość oleju w zależności od temperatury gwarantuje najwyższą wydajność pracy silnika. 

Pentosynth HC 5W-40 posiada dwie cechy:

  • opracowano go w celu stosowania w niektórych silnikach VW z pompo wtryskiwaczami
  • zapewnia najwyższą ochronę katalizatora dzięki niskiemu poziomowi popiołów, zgodnie z klasyfikacją ACEA C3 i homologacją MB 229.51.

Pentosynth HC 5W-40 to doskonały wielosezonowy olej silnikowy, którego szeroki przedział lepkości sprawia, że nadaje się on do stosowania w warunkach gorącego lata oraz surowej zimy. Zastosowane wyselekcjonowane modyfikatory tarcia zapewniają zauważalny poziom oszczędności paliwa przy optymalnych warunkach drogowych . 

Pentosynth HC 5W-40 można stosować zarówno w silnikach benzynowych, jak i Diesel-a, z turbosprężarką i bez. Jest on mieszalny ze wszystkimi standardowymi olejami silnikowymi zarówno na bazie mineralnej, jak i syntetycznej HC lub syntetycznej.

Karta katalogowa produktu