Pentosin FFL-2 Plus

Olej do dwusprzęgłowej skrzyni biegów zastosowanej w Bugatti. Jedyny olej przekładniowy dopuszczony do pierwszego zalania i obsługi serwisowej przez Bugatti


Pentosin FFL-2 Plus to specjalny w pełni syntetyczny olej przekładniowy, który został opracowany specjalnie dla nowej przekładni dwusprzęgłowej w nowym Bugatti Veyron. Jest to bardzo nowoczesna, wysokosprawna konstrukcja która stwarza bardzo wysokie wymagania dla oleju przekładniowego. Skrzynia ta wywodzi się ze sportów motorowych. Biegi przełączane są bardzo szybko i wymagana jest wyjątkowa precyzja nawet podczas bardzo ekstremalnych warunków pracy. Olej zapewnia stabilne własności smarne przy niskich jak i bardzo wysokich temperaturach występujących na torze wyścigowym.

Pentosin FFL-2 Plus został stworzony we współpracy z angielską firmą Ricardo w celu spełnienia wysokich wymagań stawianych przez pojazd Bugatti Veyron. Wspólna praca pozwoliła opracować idealny olej przekładniowy dla wysilonych skrzyń biegów. Dla zapewnienia doskonałej jakości pracy skrzyń dwusprzęgłowych nie zaleca się mieszania Pentosin FFL-2 Plus z innymi olejami. Zalecana jest całkowita wymiana.

Dopuszczenia: Bugatti

Klasyfikacja produktu: Produkt nie jest klasyfikowany jako niebezpieczny.

Karta katalogowa produktu