Pento Super Performance III 5W-30

Wysoka wydajność dla silnika Olej Low SAPS-wymagania, VW, Mercedes itp.

Pento Super Performance III 5W-30 to nowoopracowany, wyczynowy olej silnikowy nowej generacji, zapewniający wydłużone przebiegi między wymianami oleju. Dzięki najnowocześniejszej technologii oraz zastosowaniu starannie wyselekcjonowanych bazowych olejów syntetycznych, przygotowano mieszankę oleju o niskim poziomie powstawania popiołów („low SAPS”), wykorzystywaną w celu zabezpieczenia katalizatora i ochrony środowiska, przy jednoczesnym zachowaniu doskonałej wydajności silnika. 

Pento Super Performance III 5W-30 posiada następujące szczególne cechy jakościowe: 

  • wydłużoną żywotność systemów układu wydechowego dzięki nowej technologii low-SAPS
  • doskonale nadaje się do zastosowania w nowoczesnych pojazdach z silnikami Diesel-a, wyposażonymi w filtry cząstek stałych (DPF)
  • spełnia wymogi wydłużonego czasu obsługi między serwisowej LongLife, stosowanej przez wielu producentów samochodów.


Pento Super Performance III 5W-30 może być stosowany we wszystkich silnikach benzynowych i diesel-a, z turbosprężarką lub bez, a w szczególności dotyczy to pewnych homologacji (opisano poniżej). Jest on mieszalny ze wszystkimi markowymi olejami silnikowymi na bazie mineralnej, syntetycznej HC lub syntetycznej, jednak w przypadku zmieszania z innymi olejami nie zachowuje swojej najwyższej wydajności. Zalecana jest całkowita wymiana oleju.

Karta katalogowa produktu